Protetyka zębowa

Uzupełnienie dla zdrowia i piękna

Kiedy dojdzie do utraty zęba w łuku, sąsiednie zęby muszą przejąć jego funkcje i działają ze zdwojonym obciążeniem. Skutkuje to szybszym starciem, odłamaniem lub ukruszeniem tych zębów.
Ale to nie wszystko. Przez nieuzupełnione braki trwałemu uszkodzeniu ulega staw skroniowo żuchwowy a za nim uciążliwe następstwa w postaci trzasków podczas żucia i nawracających bóli głowy.

W naszym gabinecie stosujemy rozwiązania oparte o innowacyjne technologie CAD/CAM, czyli cyfrowego projektowania i wytwarzania takich uzupełnień.

Zajmujemy się estetyczną i funkcjonalnym odtworzeniem pięknego uśmiechu.

Protetyka dzieli się na:

  • Stałe uzupełnienia protetyczne – tego typu uzupełnienia protetyczne są najwygodniejszą dla pacjentów formą odbudowy zębów. Z wykorzystaniem stałych uzupełnień protetycznych możliwe jest odbudowywanie zarówno pojedynczych, jak i większych braków w łukach zębowych. Najczęściej jako stałe uzupełnienia protetyczne wykorzystywane są korony i mosty protetyczne. Są to elementy, które są umieszczane w jamie ustnej na stałe i pozostają niewyjmowane. Rodzajem stałych uzupełnień braków w łukach są też implanty zębowe.
  • Ruchome uzupełnienia protetyczne – czyli protezy całkowite, częściowe i szkieletowe. Ruchome protezy zębowe stosuje się w przypadku powstania u pacjentów większych braków w uzębieniu. Ruchome protezy mogą być oparte na pozostałych zębach w łuku. Można też zastosować protezy na implantach.

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są korony pełnoceramiczne – wykonywane w technice Empress oraz w systemach LAVA, CERCON i PROCERA i potocznie są znane jako Korony Cyfrowe. Są to najbardziej kosmetyczne korony dostępne na rynku. Ceramika nie ma podbudowy metalowej, stąd wyróżnia się idealną estetyką.
W tej samej technologii Wykonujemy pośrednie odbudowy zniszczonych zębów jako INLAY lub ONLAY.