Implanty zębów Swarzędz

W gabinecie stomatologicznym I-Smile zajmujemy się odbudową zębów na implantach. Z oferty naszych gabinetów dentystycznych korzystają nie tylko pacjenci z Lubonia, ale również z Poznania oraz ze Swarzędza. Wszczepianiem implantów zębowych zajmujemy się już od wielu lat. Zdobyte przez nas doświadczenie pozwala naszym pacjentom mieć pewność, ze decydując się na skorzystanie z naszej oferty, na pewno podejmują dobrą decyzję, która pozwoli im odzyskać idealną estetykę uśmiechu oraz funkcjonalność układu żucia.

Zalety odbudowy zębów na implantach

Obecnie odbudowa zębów na implantach jest najczęściej zalecaną przez stomatologów metodą przywrócenia utraconych z różnych przyczyn naturalnych zębów. Z wykorzystaniem implantów stomatologicznych możliwe jest nie tylko odbudowanie pojedynczych braków w uzębieniu. Implanty często są też wykorzystywane w odbudowie większej ilości braków. W naszym gabinecie stomatologicznym często pacjenci ze Swarzędza decydują się też na wykonanie protez na implantach. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala na odbudowę większych braków w uzębieniu. Osadzenie całkowitej protezy zębowej na implantach sprawia, że jest ona bardziej stabilna i dużo bardziej wygodna w codziennym stosowaniu.

Implanty zębowe to nowoczesna metoda odbudowy zębów. Jako jedyna pozwala nie tylko na odbudowę korony utraconego zęba, ale także jego korzenia, czyli elementu, który odpowiada za utrzymanie zęba we właściwej pozycji. Dzięki temu przy odbudowie zębów na implantach możliwe jest nie tylko przywrócenie u pacjenta idealnej estetyki uśmiechu, ale również pełnej funkcjonalności układu żucia.

Korzeniem zęba jest wszczepiany w żuchwę lub w szczękę filar implantu. Filary implantów najczęściej są wykonywane z tytanu, czyli z materiału, który gwarantuje wszczepianym implantom trwałość i wytrzymałość na zachodzące w jamie ustnej podczas przeżuwania pokarmów silne obciążenia mechaniczne. Filary implantów mogą być też wykonane z cyrkonu. Materiał ten jest wykorzystywany przede wszystkim u pacjentów, którzy są uczuleni na tytan. Do takich sytuacji dochodzi bardzo rzadko, jednak cyrkon ma jeszcze jedną zaletę. Jest nią zbliżony do barwy naturalnych zębów kolor. Dzięki temu, nawet jeżeli w pewnym momencie dojdzie u pacjenta do obniżenia linii dziąseł i filar implantu zacznie być widoczny, nie będzie to miało wpływu na pogorszenie estetyki uśmiechu.

Na czym polega wszczepienie implantu zębowego?

Odbudowa zębów na implantach rozpoczyna się od wszczepienia bezpośrednio w miejscu powstałej luki w uzębieniu filaru implanta. Zabieg może być wykonany metodą jedno- lub dwufazową. Metodą jednofazową najczęściej uzupełnia się ubytki w przedniej części uzębienia, czyli takie, które mają największy wpływ na estetykę uśmiechu u pacjentów. Znaczenie w doborze metody wszczepienia implantów stomatologicznych ma też wiek pacjentów. Metodę jednofazową wykorzystuje się głównie u młodych pacjentów, u których kości szczęki są w dobrym stanie, dzięki czemu szybciej może dojść do integracji implantu z kością.

Metoda dwufazowa jest natomiast stosowana u pacjentów, u których stwierdzono osłabienie układu kostnego. W metodzie dwufazowej w pierwszym etapie przeprowadza się wszczepienie filaru implanta ze śrubą zamykającą, który następnie w całości zostaje przykryty dziąsłem. W momencie w którym stomatolog w trakcie wizyty kontrolnej stwierdzi, że wykonany wszczep zintegrował się z tkanką kostną, śruba zamykająca zostaje zastąpiona śrubą gojącą i nakłada się na nią koronę protetyczną, co kończy cały zabieg.