Licówki na zęby: Luboń, Poznań

W gabinecie stomatologicznym I-Smile w Luboniu dbamy o zdrowie i estetykę uśmiechu naszych pacjentów. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na wygląd swoich zębów, a jednym z popularnych rozwiązań w dziedzinie stomatologii estetycznej są licówki na zęby. Obecnie przyklejenie licówek na zęby jest jednym z najchętniej wybieranych przez naszych pacjentów zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Przyjeżdżają do nas nie tylko pacjenci z Lubonia, ale również pacjenci z Poznania, którzy cenią nas za jakość wykonywanych u nas zabiegów oraz za ich dostępność w atrakcyjnych cenach.

Co to są licówki na zęby?

Licówki na zęby to cienkie płatki ceramiczne lub kompozytowe, które są nakładane i przyklejane na powierzchnię zębów. Ich stosowanie w stomatologii estetycznej ma na celu poprawę wyglądu zębów. Dzięki licówkom można skorygować kształt, wielkość, kolor oraz pozycję zębów, co przyczynia się do osiągnięcia pięknego i harmonijnego uśmiechu. Licówki wykorzystywane są też w celu zasłonięcia diastemy, czyli nieatrakcyjnie wyglądających przerw między jedynkami. Licówki są trwałym i estetycznym rozwiązaniem dla osób, które pragną poprawić wygląd swoich zębów.

Rodzaje licówek na zęby

W naszym gabinecie dentystycznym stosujemy dwa rodzaje licówek na zęby:

  • Licówki ceramiczne,
  • Licówki kompozytowe.

Licówki ceramiczne wykonane są z wysokiej jakości porcelany, która doskonale imituje naturalną barwę zębów. Są one bardzo trwałe i odporne na przebarwienia, co sprawia, że osiągnięty w wyniku ich przyklejenia do powierzchni zębów efekt estetyczny utrzymuje się przez wiele lat. Licówki kompozytowe natomiast, wykonane są z materiału, który jest mieszanką żywicy i drobnych cząstek szkła. Umieszczenie na powierzchni zębów licówek kompozytowych odbywa się podczas bonding zębów. Licówki kompozytowe są nieco mniej trwałe niż licówki ceramiczne, jednak jednocześnie są też wyraźnie tańsze, mogą być wykonane w krótszym czasie, ich stosowanie nie wymaga wprowadzenia poważnych ingerencji w strukturę naturalnego zęba, a w dodatku w przypadku zaistnienia takiej potrzeby można je zdjąć z zębów.

Na czym polega przyklejenie licówek na zęby?

Proces aplikacji licówek na zęby rozpoczyna się od konsultacji stomatologicznej, podczas której lekarz ocenia stan zębów i przedstawia możliwe opcje leczenia. Następnie, po wyborze odpowiedniego rodzaju licówek, ząb zostaje odpowiednio przygotowany – w przypadku licówek ceramicznych może to wymagać delikatnego oszlifowania powierzchni zęba, natomiast w przypadku licówek kompozytowych szlifowanie jest zwykle minimalne lub nie jest wymagane. Po przygotowaniu zęba, licówka jest precyzyjnie dopasowywana i przyklejana specjalnym klejem stomatologicznym.

Warto zaznaczyć, że licówki są nieinwazyjnym i bezbolesnym rozwiązaniem, które nie wymaga dużych ingerencji w strukturę zęba. W przypadku odpowiedniej pielęgnacji, licówki mogą utrzymać swój estetyczny wygląd przez wiele lat.

W gabinecie stomatologicznym I-Smile w Luboniu dbamy o to, aby każdy pacjent czuł się komfortowo i był zadowolony z efektów leczenia. Nasz zespół doświadczonych stomatologów, korzystając z nowoczesnych technologii i materiałów, zapewnia najwyższą jakość usług. Jeśli zastanawiasz się nad licówkami na zęby, serdecznie zapraszamy do umówienia się na konsultację, podczas której odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla Twojego uśmiechu.