Endodoncja

Uratujemy Twoje zęby

 

Najczęsztszą przyczyną leczenia endodontycznego, zwanego leczeniem kanałowym, jest zbyt późne pojawienie na wizycie kontrolnej. Kiedy pojawia się ból zęba nocny lub ciągły jest to sygnał że wnętrze zęba zostało nieodwracalnie zakażone przez bakterie a organizm nie jest już w stanie dłużej bronić się przed infekcją. Do działania musi być zaangażowany endodonta wyposażony w profesjonalny sprzęt. 

Dzięki najnowszej wiedzy oraz nowoczesnemu wyposażeniu takie leczenie jest całkowicie bezbolesne i komfortowe.

Obalamy mity jako iż take leczenie jest bolesne!

 

W jaki sposób odbywa się leczenie?

Obecnie leczenie zęba odbywa się na jednej lub dwóch wizytach. Precyzyjne nowoczesny sprzęt pozwala na pełne wyleczenie i dożywotne zachowanie zęba. Warunkiem jest jednak odpowiednie całkowite wypełnienie kanału lub kanałów. 

 

 Do tego niezbędne m. in. są następujące instrumenty:

 

  • endometr – elektroniczne urządzenie służące do mierzenia długości kanału;
  • monitor przy fotelu;
  • nowoczesny mikrosilnik endodontyczny – X-Smart Plus Dentsply Maillefer 
  • sterylne narzędzia kanałowe.

 

Dlaczego my?

 

Całkowite indywidualne podejście do pacjenta i zastosowanie nowoczesnych metod leczenia.

 

Dzięki precyzyjnemu leczeniu, w wielu przypadkach udaje się ocalić zęby, które w innych gabinetach zostały ocenione jako do usunięcia.

 

Leczenie kanałowe sprawia, że nie ma konieczności usuwania zęba. To znacznie tańsze rozwiązanie niż leczenie protetyczne lub wstawianie implantu.

Kontakt

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź